Francuska slavila u Portugalu, Švedska bolja od Hrvatske

Utakmice Lige nacija

Esmer Oštraković

Večeras su odigrane utakmice 5. kola Lige nacija, a pobjede su ostvarile reprezentacije Francuske i Švicarske.

Francuska je slavila na gostovanju kod Portugala u sjajnoj utakmici, a gol odluke postigao je Kante u 54. minuti.

U prvom poluvremenu viđena je jako dobra utakmica, a jedino su nedostajali golovi kako bi ugođaj bio potpun.

Jedini gol viđen je u drugom poluvremenu i to u 54. minuti kada je Kante savladao domaćeg golmana, te je tako Francuskoj donio pobjedu.

Švedska je na svom terenu ostvarila pobjedu protiv Hrvatske. Prvi gol postigao je Kulusevski u 36. minuti utakmice.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

Deset minuta kasnije, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Danielson je postigao gol za vodstvo Švedske od 2:0.

Utješni pogodak za Hrvatsku bio je autogol, a zanimljivo je da je strijelac tog gola bio upravo Danielson.

Mele
Sa oovim timom mi da dobijemo Holandiju, p a to bi bila senzacija. Fale nam Misimovic, Ibisevic, Salihovic, Dzeko ,Barbarez, Muslimovic, itd pa mozda bi imali neku sansu.
0 0
87618
A sta ako Svedjani i Hrvati ovu zadnju utakmicu odigraju identicnim rezultatom , ko ispada iz grupe A u grupu B?