Poslastica na stadionu Benito Stirpe: Luka Jović je izveo novo čudo

Seria A

H. Zilić

Sjajan meč u 23. kolu italijanske Serie A odigrali su Frosinone i AC Milan. Gledaoci su vidjeli pet golova, preokrete i fenomenalnu fudbalsku predstavu, prava poslastica za ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu.

Počeo je odlično za goste. U 17. minuti Giroud na asistenciju Leaa pogađa za 0:1.

Forsinone se brzo vraća u duelu i u 23. minuti Soule iz penala poravnava rezultat na 1:1 na veliko oduševljenje navijača na stadionu Benito Stirpe.

Bilo je još prilika u prvom poluvremenu, ali 1:1 je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku fudbalska rapsodija, golovi, prilike, preokreti, prava uživancija.

U 65. minuti novo slavlje za domaće, Soule je nakon gola sad upisao asistenciju, a Mazzitelli pogađa za 2:1.

Brz odgovor Milaneza. U 72. minuti Giroud također nakon gol upisuje asistenciju, a Gabbia pogađa za 2:2.

Potez koji je odlučio utkamicudesio se u 80. minuti. Umjesto Pulišića u redovima Milana u igru ulazi Luka Jović.

Samo minut kasnije, novo čudo u režiji napadača iz Srbije. Bilo mu je dovoljno manje od dvije minute da postigne pogodak za 2:3 i preokrene meč u korist Rossonera.

Za Jovića je to bio pet pogodak u sezoni, ima i jednu asistenciju.

Do kraja utakmice bilježimo još nekoliko prilika pred oba gola, ali ostalo je 2:3.

Milan je trećeplasirani sa 49 bodova, pet manje od lidera Intera, ali i dvije utakmice više, dok je Forsinone na 14. poziciji sa 23 osvojena boda, pet više od opasne zone što je za njih najbitnije u ovom trenutku.