Juventus se mučio u Frosinoneu, a onda je Dušan Vlahović izveo čudo!

Slavili na gostovanju kod Frosinonea

Esmer Oštraković

Fudbaleri Juventusa ostvarili su pobjedu na gostovanj kod Frosinonea u okviru 17. kola Serie A, a konačan rezultat ovog susreta bio je 2:1.

Bili su gosti favoriti na ovom susretu, ali nije pobjeda došla tako lako kako su mnogi mislili da će doći.

Praktično se ništa nije dešavalo na utakmici do 12. minute, a onda su gosti došli do vodstva od 1:0.

Prekrasnu solo akciju napravio je Kenan Yildiz, a na kraju je uspio da je završi golom i tako dovede Juventus u vodstvo.

Poslije tog gola, apsolutno ništa zanimljivo nije se dešavalo do kraja prvog poluvremena i navijači su mogli biti veoma razočarani.

Prva prava prilika na ovoj utakmici desila se u 52. minuti i tada je viđen drugi gol na ovom susretu.

Stabile je fino primio pas na ivici kaznenog prostora i matirao je golmana Juventusa za poravnanje rezultata.

Frosinone je u 58. minuti umalo došao do preokreta. Soule je šutirao, ali lopta ide malo pored gola.

Dušan Vlahović je u 64. minuti imao dobru priliku, ali mu je golman domaće ekipe uspio odbraniti udarac.

Harroui je sjajno šutirao u 72. minuti, ali Szczesny brani njegov udarac i šalje loptu u korner.

Novo vodstvo ekipi Juventusa donio je Dušan Vlahović golom u 82. minuti, a ispostavilo se da je upravo to bio gol za tri boda na ovom susretu.

Gol Vlahovića pogledajte OVDJE.

Postigao je Vlahović još jedan gol u 90. minuti, ali je on nakon konsultacija sa VAR-om poništen zbog ofsajda.

Ovom pobjedom Juventus je stavio dodatni pritisak na prvoplasirani Inter jer su sada prišli samo na bod lideru koji ima utakmicu manje.

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: