Argentinci imaju razloga za brigu pred Hrvatsku: Dvojica zbog kartona propuštaju polufinale

Buran je bio meč sa Nizozemskom

U polufinalu Svjetskog prvenstva u Kataru snage će odmjeriti u utorak Argentina i Hrvatska, a već sada je jasno da će popularni Gaučosi imati problema sa kadrom.

Argentinci su nakon penala savladali Nizozemsku, dok je Hrvatska na isti način bila bolja od Brazila.

Argentina je u sinoćnjem meču ostala i bez dvojice nogometaša za taj meč.

Zbog kartona Lionel Scaloni neće moći da računa na lijevog beka Marcosa Acunu te desnog beka Gonzala Montiela.

Tako će Scaloni morati da ekspermentiše, a priliku će vjerovatno dobiti Nicolas Tagliafico i Nahuel Molina.

U redovima Hrvatske nema problema sa kartona, pa će Zlatko Dalić imati na raspolaganju sve nogometaše.

Argentinci se nadaju da će njihova selekcija nakon 1986. godine konačno osvojiti zlatnu medalju, a to bi bila i kruna karijere za Lionela Messija kojem je ovo najvjerovatnije posljednji Mundijal.

Utakmica između Argentine i Hrvatske na rasporedu je 13. decembra s početkom u 20 sati na Lusail stadionu.

Gaučosi će imati priliku da se osvete Vatrenim za težak poraz na Svjetskom prvenstvu u Rusiji prije četiri godine kada ih je Hrvatska deklasirala u grupnoj fazi i pobijedila sa 3:0.

Hrvatska je napravila veliki uspjeh, a pojavio se i zanimljiv podatak.

Vatreni su u Kataru u vodstvu bili samo 46 minuta, a odigrali su ukupno pet utakmica i plasirali se u polufinale.

Hrvatska je dakle odigrala 450 regularnih minuta i 60 minuta produžetaka, dakle ukupno 510 minuta, a samo su 46 minuta bili u vodstvu.

U grupnoj fazi remizirali su 0:0 protiv Maroka i Belgije, savladali su Kanadu sa 4:1 nakon preokreta i upravo u tom meču protiv Kanade imali su jedino vodstvo u Kataru. Livaja je u 44. minuti pogodio za 2:1 i do kraja je Hrvatska ovjerila trijumf.

Poluvrijeme protiv Kanade bio je jedini period u kojem su Vatreni vodili.

U osmini finala gubili su od Japana sa 0:1, nakon toga Perišić je izjednačio na 1:1 pa je meč otišao u produžetke, kasnije na penale gdje su slavili Hrvati. Brazil je poveo u produžecima sa 0:1, Hrvatska se vratila i opet dobila na penale.

Dakle izabranici Zlatka Dalića Mundijal u Kataru će završiti sa sedam utakmica. Nakon polufinala vidjet ćemo da li će još igrati utakmicu za treće mjesto ili finale.