VAR i Džeko mogli koštati Fener, džoker s klupe i Livaković u 98. minuti junaci utakmice!
Kahveci ušao s klupe i donio pobjedu Feneru.

Bitna pobjeda Fenerbahčea

Eldar Ganibegović

U okviru 20. kola turske Super Lige Fenerbahče je s minimalnih 0:1 u vrlo zanimljivoj utakmici u kojoj je moglo biti i još golova, slavio protiv Gaziantepa i ostat će prvi na tabeli i nakon ovog kola.

Sedma minuta donijela je veliku šansu za domaći tim. M'Bakata je bio u prilici, ali je spasio Dominik Livaković.

U 14. minuti prijete prvi put ozbiljnije i gosti. Opalio je Fred s distance, no brani golman domaće ekipe.

Igrala se 23. minuta kada je VAR spasio domaći tim. Szymanski je pogodio na asistenciju Tadića, ali uzalud.

To je bilo otprilike sve u prvom poluvremenu, da bi gosti odmah na otvaranju drugog dijela dobili penal. Fred je oboren, a odgovornost je ispred Tadića preuzeo Džeko i promašio.

Ako se nešto može izdvojiti kao mana u blistavoj karijeri Edina Džeke onda je to sigurno izvođenje penala. Ovo mu je bio 11. promašaj iz 24 pokušaja.

Dominik Livaković je u 58. minuti ponovo bio heroj gostiju kada je zaustavio udarac Maxima.

Irfan Can Kahveci ušao je u 64. minuti i odmah zaprijetio, no Nita brani. U 81. minuti bio je čovjek odluke.

Szymanski se osmom asistencijom u sezoni izjednačio na vrhu liste asistenata s našim Harisom Hajradinovićem, a Kahveci glavom pogađa za konačnih 0:1.

Mogao je Batshuayi u 87. minuti zapečatiti pobjedu Fenera, no promašio je iz dosta dobre pozicije, odnosno zaustavio ga je Nita.

Sudijska nadoknada trajala je osam minuta, a u 98. minuti Dominik Livaković je s dvije odbrane sačuvao pobjedu gostima.

Fenerbahče će tako i nakon ovog kola ostati prvi. Ima 53 boda, pet više i utakmicu više od Galate. Gaziantep je s 21 bodom tik iznad zone ispadanja, na 16. mjestu.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Bez obzira na promašen penal, Edin Džeko, koji je večeras igrao cijelu utakmicu, ostaje prvi na listi strijelaca. Prati ga Mauro Icardi koji je postigao četiri manje.