Igrači Getafea osvojili srca ljudi širom svijeta - Svi su na teren izašli držeći svoje majke za ruke

Prelijepe scene prije početka utakmice

Esmer Oštraković

Veoma zanimljivu utakmicu u okviru 34. kola Primere odigrale su ekipe Getafea i Athletic Bilbaa, a gosti su uprkos tome što su dobili dva crvena na kraju slavili sa 2:0.

Prva prava prilika na utakmici viđena je u 27. minuti i odmah je postignut gol. Nico Williams.

Tri minute kasnije sjajna šansa za poravnanje rezultata. Greenwood je bio u prilici, navijači su već krenuli da slave, ali je Unai Simon sjajno odbranio njegov udarac.

Gosti stižu do drugog gola u 51. minuti. Ponovo gol postigao Williams, ali ne Nico, nego Inaki.

Tražili su domaći penal u 53. minuti, ali baš kao i nekoliko minuta ranije sudija se nije odlučio oglasiti.

Gosti su sa igračem manje ostali u 58. minuti nakon što je Alvarez dobio crveni karton.

Šest minuta kasnije ponovo domaći traže penal, ali ponovo se sudiaj nije oglasio.

U narednih deset minuta tri fenomenalne šanse za domaće, ali nevjerovatno je da niti jednu nisu uspjeli iskoristiti igrači Getafea.

Deset minuta prije kraja novi crveni karton za goste, a ovaj put isključen je Paredes.

Do kraja utakmice ni to nije pomoglo domaćima koji su na kraju poraženi sa 2:0 od Athletic Bilbaa.

Ipak, scene koje su viđene prije samog početka utakmice u srce su dirnule cijeli svijet.

Naime, danas je dan majki u Španiji, te su igrači Getafea na teren izašli sa svojim majkama.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Zaista sjajan gest domaćih fudbalera koji je naišao na fenomenalne komentare navijača.