Goražde protutnjalo kroz Tomislavgrad, podjele bodova u Kaknju i Maglaju

Bilo je dosta uzbudljivo

S. Grebović

Danas je odigrano sedam mečeva trećeg kola Prve lige Federacije BiH među kojima su bili dueli u Tomislavgradu, Kaknju i Maglaju.

Ekipa Goražda danas je gostovala u Tomislavgradu kod istoimene ekipe i demonstrirala svu snagu visokom pobjedom od 4:0.

Gosti su već nakon prvih 45 minuta igre imali 2:0 pogocima Đuderije i Handžića, da bi u nastavku Đuderija još jednim golom i Pljevljak svojim prvim zapečatili sudbinu novajlije u ligi.

Tomislavgrad je pretrpio i drugi poraz, dok je tim sa grada na Drini upisao drugi trijumf.

HNK Tomislav - FK Goražde 0:4

HNK Tomislav: Krhan, Ćerdić, Kovačević, Kukavica, Zrinušić, Petrović, Stipić, Križanac, Šiško, Grgić, Janković.

FK Goražde: Ćulov, Antić, Ćulov, Dučić, Mehić, Pljevljak, Jolović, Šubo, Koprivica, Đuderija, Handžić.

U Kaknju je domaći Rudar ugostio banovićku Budućnost, a na ovom meču viđena je prava drama sa četiri pogotka.

Počelo je kao iz snova za goste koji su poveli već u trećoj minuti kada je domaćeg golmana Bekana matirao Husić.

Isti igrač je početkom drugog dijela duplirao prednost svog tima i gosti su do 87. minute imali ogromnih 2:0, ali su tu prednost nekako uspjeli prokockati.

Prvo je Džafić smanjio na 2:1, a u sudijskoj nadoknadi Čehajić je Rudar u potpunosti vratio u život pogodivši za konačnih 2:2.

FK Rudar - FK Budućnost 2:2

FK Rudar: Bekan, Bešić, Goralija, Duraković, Kobilica, Bečak, Čehajić, Musić, Gačan, Karalić, Sadiković.

FK Budućnost: Mujkić, Trumić, Vrabac, Mustafić, Mujkić, Mahmutović, Džinić, Čavalić, Husić, Pirić, Demirović.

U Maglaju su snage odmjerili Vis Simm-Bau i gradačačka Zvijezda. U ovom meču također je viđen zanimljiv fudbal iako su pala samo dva gola.

Već u drugoj minuti utakmice gosti su upali u velike probleme jer je direktan crveni karton zaradio njihov golman Mehić.

Domaći terensku nadmoć koriste pred sami kraj prvog dijela kada je Dizdarević pogodio sa bijele tačke.

Međutim, ekipa iz Gradačca se nije predavala i do kraja je golom Fačića također sa bijele tačke stigla do velikog boda.

BFK Simm-Bau - Zvijezda 1:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

BFK Simm Bau: Abdulahović, Bešić, Alexsandro, Dizdarević, Pandžić, Huseinspahić, Stapić, Beganović, Resić, Carvalho, Panesso.

NK Zvijezda: Mehić, Hukara, Ćosić, Fačić, Huseinbašić, Živković, Kovčić, Berbić, Lugavić, Živanović, Vidović.