Već sada je jasno da se treba čudo desiti da GOŠK ne uđe u Premijer ligu

Slavila i Stupčanica

E. Ganibegović

GOŠK je danas novom pobjedom zapečatio titulu jesenjeg prvaka u Prvoj ligi FBiH, a vrijednu pobjedu u borbi za ostanak u ligi upisala je i Stupčanica.

U okviru 14. kola prve lige FBiH pobjede su upisali GOŠK i Stupčanica.

Lavovi iz Gabele su kao gosti slavili protiv TOŠK-a u Tešnju, bilo je 1:2. Do vodstva GOŠK dolazi u desetoj minuti kada za 0:1 pogađa Hasukić. Domaći tim je imao najbolju priliku u prvom dijelu, ali Hukara je pogodio stativu.

Ipak, na otvaranju drugog dijela TOŠK dolazi do izjednačenja. Strijelac za domaću ekipu bio je Murga.

Mogao je GOŠK do preokreta. Murga je prošao Bobića, golmana gostiju, ali je neko od gostiju izbacio loptu s gol linije.

Nedugo zatim uslijedila je kazna kada je za 1:2 i u konačnici pobjedu GOŠK-a pogodio Šero.

Stupčanica je u Olovu s visokih 3:0 savladala Jedinstvo. Hodžić i Karahmetović su pogađali u prvoj poluvremenu, a trijumf je u 87. minuti potvrdio Karičić.

Nakon kompletiranog 14. kola jasno je da je GOŠK jesenji prvak i da je definitivno glavni favorit za ulazak u Premijer ligu.

Tim iz Gabele ima 39 bodova, 12 više od drugoplasirane Zvijezde. TOŠK je deveti sa 17, Stupčanica je 14. s 13 bodova, a Jedinstvo posljednje s 11.

Idućeg vikenda igraju se i utakmice posljednjeg, 15. kola u ovom jesenjem dijelu. GOŠK će dočekati trećeplasirani Rudar, TOŠK ide u goste Tomislavu, Jedinstvo dočekuje Goražde, dok će Stupčanica u goste kod Radničkog.