Hajduk korak bliži snu - "Bili" gaze sve i ne osvrću se

Nova pobjeda, ovaj put u gostima

E. Oštraković

Ekipa Hajduka slavila je u okviru 16. kola SuperSport HNL-a na gostovanju kod Istre, a konačan rezultat bio je 2:0.

Krenulo je prilikom za goste. Livaja je odmah u 3. minuti dobro šutirao, ali je iznudio samo korner za svoju ekipu.

U devetoj minuti ponovo prijeti Hajduk. Pukštas je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali ponovo lopta ide pored gola.

Prvi gol na utakmici postignut je u 16. minuti, a strijelac gola za vodstvo Hajduka bio je Emir Sahiti.

Diallo je centrirao sa lijeve strane, lopta je prošla na drugu stranu gdje je potpuno sam bio upravo Sahiti. Šutirao je krilni fudbaler Hajduka iz prve i sjajno matirao golmana Istre.

Probudila se Istra u 19. minuti. Lisica je odigrao povratnu loptu za Maurića, ali njegov udarac ide malo pored gola Hajduka.

Veliku priliku imali su igrači Hajduka u 35. minuti. Dva puta je iz blizine šutirao Dajaku, ali gola nema.

Prvo je njegov pokušaj odbranio Majkić, a nakon toga je loše šutirao iz drugog pokušaja i prilika odlazi u nepovrat.

Na prvu pravu priliku nakon toga čekalo se sve do 61. minute kada je Istra umalo došla do poravnanja.

Šarlija je pogriješio nakon ubačaja Vuka i propustio je loptu za Ercega, ali stoper Hajduka se uspio iskupiti za svoju grešku i u posljednji trenutak je izblokirao pokušaj igrača Istre.

Novu veliku šansu je u 65. minuti imao Hajduk. Iovu je poklonio loptu igračima Hajduka, a Livaja je krenuo sam na golmana domaće keipe. Obišao ga je Livaja, ali Iovu je uspio stići loptu prije nego je ušla u gol.

Istra je napadala kako bi pokušala doći do poravnanja, a u 87. minuti dosuđen je penal za goste iz Splita.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Krovinović je pokušao centrirati, ali lopta pogađa u ruku Hujbera. Glavni sudija je pokazao na bijelu tačku.

Marko Livaja je preuzeo odgovornost i bio je siguran sa bijele tačke, te je tako potvrdio pobjedu svoje ekipe.

Zaprati HNK Hajduk, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HNK Hajduk Moje Teme

BosanskaSvedska
Srpski klub?
1 0
magistar
Nema šanse opet će Dinamo uzeti. To je kao i u Srbiji vještački hoće stvore zanimljivu ligu, ali na kraju Zvezda i Dinamo prvaci