Hamulić postigao najljepši gol u karijeri, VAR ga poništio, da li je stvarno bio u ofsajdu?

Ugao je težak, ali sudije su morale donijeti odluku

Esmer Oštraković

Ekipa Ajaxa sinoć je upisala ubjedljivu pobjedu protiv Vitessea, a konačan rezultat na ovom susretu glasio je 5:0 za domaći tim.

Domaći tim je bio favorit na ovom susret, ali malo ko je mogao očekivati ovako ubjedljivu pobjedu Ajaxa.

Prvi gol postignut je već u 3. minuti. Hato je iskoristio dodavanje Bergwijna, te je matirao golmana gostujuće ekipe.

Ajax je imao vodstvo od 2:0 već u 12. minuti utakmice. Taylor je ovaj put upisao asistenciju, a gol je postigao Hlynsson.

Uprkos furioznom startu utakmice, fudbaleri Ajaxa do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli da postignu još koji pogodak, te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:0.

Autogolom Oroza u 50. minut domaći tim je došao do 3:0, a osam minuta kasnije Akpmom je povisio na 4:0.

Konačan rezultat utakmice postavio je Taylor nakon asistencije Berghuisa u 67. minuti susreta.

Vrijedi dodati i to da je u domaćem timu reprezentativac Bosne i Hercegovine, Benjamin Tahirović, odigrao jako dobru utakmicu, a zamijenjen je u 75. minuti.

Hamulić postigao golčinu - VAR dugo provjeravao pa razočarao reprezentativca Bosne i Hercegovine

Osim Tahirovića, u dresu gostujuće ekipe sinoć je igrao Said Hamulić koji je u 8. minuti postigao fenomenalan pogodak.

Dobio je Hamulić loptu sa lijeve strane, te je na fenomenalan način matirao golmana Ajaxa, ali je pomoćni sudija naknadno podigao zastavicu.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

VAR provjera je trajala dosta dugo, a na kraju su sudije odlučile da ponište golčinu u režiji reprezentativca Bosne i Hercegovine.

Ipak, zaista je teško procijeniti da li je Hamulić stvarno bio u nedozvoljenoj poziciji posebno zbog ugla iz kojeg se sve promatralo.