Osijek deklasirao Slaven Belupo, mladi bh. reprezentativci se upisivali u strijelce

HNK, 19. kolo

H. Zilić

Fudbaleri Osijeka odigrali su sjajan meč u 19. kolu HNL-a i vratili se na četvrtu poziciju na tabeli, imaju 27 bodova kao i petoplasirana Gorica i meč više od Gorice.

U 19. kolu Osijek je deklasirao u slavonskom derbiju goste iz Koprivnice ekipu Slaven Belupa rezultatom 4:1.

Od samog početka utakmice Osijek je bio ofanzivan i dalo se primijetiti da će gosti imati problema.

U 17. minuti prvo slavlje za domaće. Mierez je uposlio Lovrića koji pogađa za 1:0.

Ista kombinacija, isti akteri u 32. minuti, Lovrića je ponovo siguran za 2:0 i rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena novi gol. Mladi reprezentativac Bosnei Hercegovine Nail Omerović u 49. minuti pogađa za 3:0, ubjedljivo vodstvo Osijeka.

Gosti se nisu tek tako predavali. U 66. minuti još jedan mladi reprezentativac naše zemlje Matej Šakota smanjuje na 3:1, a u igru je ušao u 58. minuti umjesto Libera.

Konačnih 4:1 postavlja Mierez u 89. minuti koji je tako nakon dvije asistencija danas upisao i pogodak.

Ovo je bila sve uvertira za glavni meč ovog vikenda u Hrvatskoj u kojem se u derbiju večeras od 17:15 sastaju Dinamo i Hajduk.