Šok za Rijeku i Jakirovića sa "zvukom sirene"

Derbi HNL-a

H. Zilić

Derbi 27. kola HNL-a odigrani je na Rujevici gdje je domaća Rijeka dočekala Osijek i ovo je bila jedna od utakmica koja bi na kraju mogla biti važna u borbi za evropska takmičenja.

Meč je protekao u velikoj borbi s obje strane.

U prvom poluvremenu bilježimo nekoliko dobrih prilika. Kod Rijeke u šansama su bili Grgić i Marin, kod Osijeka prijetio je Mierez, kao i Lovrić.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta otvoreno, a na kraju smo vidjeli samo jedan pogodak i to iz penala.

Za vodstvo Rijeke od 1:0 sgiuran realizator sa bijele tačke bio je Frigan u 31. minuti.

U nastavku slična igra na terenu.

Osijek je pokušavao stvoriti prilike, doći do izejdnačenja, ali odbrana Rijeke u par navrata sjajno intervenisala.

Ni domaći nisu ostali dužni, kreirali su par dobrih akcija, izostajala je završnica.

I kada se činilo da će izabranici Sergeja Jakirovića upisato veliki trijumf šok u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Žaper se pretvorio u junaka Osijeka i pogodio za 1:1 te vlelki bod za tim iz Slavonije.

Ovim bodom Rijeka je ostala na šestoj poziciji, ali sada sa 35 osvojenih bodova, Osijek je ostao trećeplasirani sa 38 bodova. Pored ova dva tima za Evropu će se još boriti Varaždin, Slaven Belupo, Istra i Lokomotiva tako da će do kraja HNL-a biti prava ludnica.