U Mostaru je bilo neizvjesno samo do treće minute: Zrinjski se poigrao sa Slavijom
Detalj sa meča u Mostaru

Dileme oko pobjednika nije bilo

S. Mlaćo, foto: A. Čaušević

Sasvim očekivano, mostarski Zrinjski bez većih problema prošao je dalje u Kupu naše zemlje.

Plemići su ugostili člana Prve lige RS ekipu Slavije, te slavili na kraju rezultatom 3:0.

Zrinjski je odlično otvorio meč i mnogi su bili mišljenja da će gosti doživjeti pravo poniženje u rezultatskom smislu. Ćuže je pogodio mrežu Slavije u trećoj minuti, da bi pet minuta kasnije Memija ubacio, a Ćuže pogodio za 2:0.

Nakon toga Bilbija ubaci, ali Memija kasni. Bilbija je nešto kasnije bio u šansi, ali odbrana Slavije blokira.

U 31. minuti prijeti za domaće Ilinković, no nije bio precizan. U 41. minuti lošu reakciju golmana Sirće pokušava iskoristiti Kiš, no Sirćo se iskupio i ostalo je 2:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 56. minuti kada Savić pogađa dobrim udarcem sa 16 metara.

U 62. minuti pokušava Kiš, Sirćo ponovo brani. Zrinjski je dominirao, očajni gosti samo čekali kraj sa željom da meč završe sa što manjim brojem primljenih pogodaka.

Dvadeset minuta prije kraja prečka je spasila četvrti pogodak u mreži gostiju. Danas agilni Memija lijepo centrira, Bilbija šutira lijevom nogom, no dosta sreće za Slaviju.

Do kraja bez uzbuđenja, uz česte prekida zbog faulova i dosta nervoze, a zanimljivo da gosti nisu uputili udarac u okvir gola Plemića za 90 minuta.

Žrijeb četvrtine finala Kupa naše zemlje planiran je za utorak 13.02. u prostorijama NS BiH.

Zrinjski drugi dio sezone u Premijer ligi naše zemlje otvara duelom sa FK Željezničar na Grbavici naredne subote.