Zrinjski sve riješio za pola sata, a onda su svi samo čekali kraj u Mostaru
Sa meča u Mostaru

Plemići u polufinalu Kupa naše zemlje

Zrinjski sve riješio za pola sata, a onda su svi samo čekali kraj u Mostaru

Nakon Sloge, još jedan tim je osigurao plasman u polufinale Kupa naše zemlje.

Radi se o mostarskom Zrinjski koji je danas bez većih problema prošao Jedinstvo iz Bihaća, člana Prve lige FBiH. U prvom meču je bilo 1:0 za Mostarce, a danas u revanšu 2:0.

Zrinjski je poveo već u petoj minuti. Memija ubacuje, Mulahusejnović je na mjestu i to je 1:0. Nakon toga prijeti i Kiš, no ostalo je 1:0. Grešku golmana Karačića mogli su iskoristiti gosti u 21. minuti, ali ide to pored gola.

Kaznio je to Zrinjski šest minuta kasnije. Sa nekih 18 metara lijepo pogađa Lukanić i sve je bilo riješeno, iako je i bilo dilema o tome ko će proći dalje.

Do kraja prvog dijela za Zrinjski su prijetili Šunjić i Malekinušić, ali ostalo je 2:0.

U 48. minuti lijepa akcija Zrinjskog po lijevoj strani, ali gosti su se uspjeli odbraniti. Nakon toga u šansi Kiš, šutira glavom sa par metara, ali nije bio precizan.

Oglasi

Lukanić i Kiš su zatim ponovo pokušavali, no nije bilo preciznosti. Opao je tempo meča u završnici, čekao se samo kraj, pa je zaista i publici bilo blago rečeno dosadno na stadionu.

Jedinstvo je pred sami kraj zaprijetilo preko Sabahudina Jusufbašića, novajlije u redovima Bišćana, ali otišlo je to preko gola Plemića. U 88. minuti Kiš šutira, stativa spašava goste, ali agilni Kiš je dobio aplauze prisutnih navijača.

Podsjetimo, u okviru Kupa BiH danas igraju od 17:30 sati Sarajevo i Borac, dok sutra igraju Velež i Široki Brijeg.

Zrinjski u Wwin ligi za vikend igra protiv Željezničara na svom terenu, tačnije u subotu od 16 sati, dok Jedinstvo igra važan meč u okviru Prve lige FBiH protiv FK Sloboda, lidera na tabeli. Navedeni meč se igra u Bihaću u nedjelju.

Kup BiH, revanš meč četvrtfinala:

HŠK Zrinjski - NK Jedinstvo 2:0, ukupno 3:0

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

HŠK Zrinjski: Karačić, Brekalo, Zlomislić, Kiš, Mulahusejnović, Malekinušić, Hrvanović, Lukanić, Šunjić, Memija, Magdić.

NK Jedinstvo: Bilić, Alibegović, Stojnić, Jašarević, Imamagić, Jusić, Kojić, Zarić, Smailović, Mizić, Hadrović.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi