"Pusti Ramića, čuvaj naše": Igrači Posušja postigli dva autogola i poraženi napuštaju Konjic

Uslovi za igru opasni po život

Eldar Ganibegović

U okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Igman je na svom terenu dočekao Posušje i slavio rezultatom 2:1. Sva tri puta mrežu su tresli igrači gostujućeg tima, ali nažalost po njih, dva puta pogrešnu.

Igrala se 11. minuta kada smo vidjeli prvo uzbuđenje i prvi pogodak. Nakon kornera gužva pred golom gostiju, a Krišto pogađa vlastitu mrežu za prednost Igmana od 1:0.

Naredni pokušaj imao je Brković iz slobodnog udarca u 19. minuti, ali nije to bilo opasno po gol gostujućeg tima.

U smiraj prvog poluvremena novi gol u mreži Posušja i ponovo je njihov igrač bio "strijelac". Nakon Krište vlastitu mrežu pogodio je Vrgoč.

Velika prilika za Posušje na otvaranju drugog poluvremena. Mogao je Mandić vratiti goste u igru, no nije iz sjajne situacije uspio savladati Ćemana.

Ako nije Mandić, jeste Maglica. Igrala se 56. minuta kada Posušje polovi prednost Igmana, ali više od toga do kraja nije moglo.

Ćeman je u 67. minuti odbranio pokušaj Marića, stiskali su gosti još, no po velikoj vrućini i dok je na području Konjica narandžasto upozorenje za ekstremno visoke temperature, više nisu mogli i ostalo je 2:1.

Domaćini će sasvim sigurno biti zadovoljniji ishodom, no po ovakvim uslovima najvažnije će biti ako niko ne bude imao zdravstvenih problema.

Ovom pobjedom Igman je s devet bodova preuzeo i lidersku poziciju, barem nakratko, dok je Posušje na desetoj poziciji s tri boda iz četiri meča.

Naredna utakmica Igman čeka već za četiri dana kada će u zaostaloj utakmici prvog kola gostovati kod Željezničara.

Što se šestog kola tiče, Igman će u goste kod Tuzla Cityja, dok će Posušje na domaćem terenu ugostiti dobojsku Slogu.