Edin Džeko pogodio i protiv Juventusa, ali spas za Staru damu stigao je sa penala
Foto - EPA

Remi u derbiju Italije

Inter je u velikom derbiju Italije na Giuseppe Meazzi dočekao Juventus, a na kraju u ovom duelu pobjednika nije bilo (1:1).

Tvrda utakmica viđena je na Meazzi, a većina bitnih stvari desila se u prvih 20 minuta, te u samom finišu utakmice.

Juve je dobro otvorio meč. Imali su šanse preko Morate i Alexa Sandra, ali je Handanović skinuo njihove udarce.

Inter u 17. minuti iz prve prave šanse stiže do gola. Calhanoglu šutira, lopta pogađa stativu i dolazi do Edina Džeke koji ovakve stvari ne propušta i Dijamant zabija za 1:0.

Nakon sedmog prvenstvenog gola bh. napadača uslijedila je pomalo i dosadna utakmica koja nije donijela velike prilike.

Juventus je u ostatku meča pokušava da dođe do poravnanja. Međutim, defanziva Intera djelovala je sjajno i nije bilo previše prostora za napadače Stare dame.

Ipak, Juve je u 89. minuti došao do gola i jednog boda. Dosuđen je penal za Staru damu, a Paulo Dybala zabija za 1:1.

To je bio i konačan rezultat ovog susreta, a zbog protesta je isključen u finišu trener Intera Simone Inzaghi.

Seria A, 14. kolo:

Inter - Juventus 1:1

Zaprati Internazionale, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Internazionale Moje Teme

King_Kenny
...kakav cirkus od penala,pa ovo nema ni u crtanom...ovaj Juventus je pravi mafijaski klub,nisu oni slucajno izbaceni u drugu ligu...kako me nervira kad se nekome ovako na silu navlaci....bruka i sramota.