Eriksen majstorijom izbacio Milan u spektakularnom gradskom derbiju!

Inter ide u polufinale

Spektakularan meč odigrali su gradski rivali Inter i Milan na Giuseppe Meazzi u četvrtfinalu Kupa Italije.

Početak nije pretjerano obećavao, no kasnije se pretvorilo u veliku borbu sa velikim brojem šansi, kartona, neobičnih situacija. Vidjeli smo sve ono što mogu da ponude samo gradski rivali iz Milana.

Iako je Inter bolje ušao u meč, djelovao opasnije, Milan je prvi poveo. Ibrahimović je u 31. minuti prizemno šutirao i prevario Handanovića, a u završnici prvog dijela velika frka. Ibrahimović i Lukaku su se verbalno obračunali, padale su psovke, zamalo da dođe i do tučnjave.

Dobili su po žuti karton, a to će na kraju biti kobno za Milan i Ibrahimovića, koji je u 58. minuti dobio drugi žuti karton, pa je isključen.

Milan se povukao, a onda su uslijedili siloviti napadi Intera, redale su se šanse, da bi Nerazzurri izjednačili u 71. minuti. Leao ruši Barellu, sudija pokazuje na penal uz pomoć VAR-a, a upravo Lukaku pogađa za 1:1.

Nekoliko stopostotnih šansi, Tatarusanu je branio čuda na golu Milana. Produžen je meč za 10 minuta jer je prethodno zbog povrede izašao sudija Valeri.

U 98. minuti dosuđen je slobodni udarac za "domaće", a Christian Eriksen majstorski zabija za prolaz Intera u polufinale, gdje ga čeka bolji iz duela Juventus - SPAL.