Iskra slavila u Bihaću, preokret Bratstva, Igman siguran

13. kolo Prve lige FBiH

S. Mlaćo

Bratstvo je danas slavilo pobjedu nad Travnikom u okviru 13. kola Prve lige FBiH rezultatom 3:1.

Gosti su poveli u 10. minuti preko Rastoke, a u 36. minuti domaći izjednačuju golom Šuše.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme potpuni preokret, a zatim još jedan pogodak za konačnih 3:1. Strijelci su bili Mujkić i Kahrimanović.

NK Bratstvo - NK Travnik 3:1 (1:1)

NK Bratstvo: Divković, Hasić, Alihodžić, Salkić, Šuša, Diabang, Poturalić, Vehabović, Mujkić, Ćosić.

NK Travnik: Đurić, Fočo, Biković, Lalović, Rastoka, Jazvin, Muharemović, Đurđić, Hamzić, Silajdžija, Tabaković.

Zanimljiv meč viđen je u derbiju začelja u Bihaću. Iskra je slavila nad Jedinstvom sa 2:1, te upisala važna tri boda. Na samom početku bolja igra gostiju koji do vodstva dolazi u 37. minuti preko Jurčevića. U drugom poluvremenu borbeni domaćini pokušavaju doći do izjednačenja, ali kontra Iskre i Muzafer Ivković pogađa za 0:2.

Jedinstvo se nije predavalo, što je urodilo plodom u 77. minuti kada Pendek matira danas sjajnog Ćemana.

Nakon toga pitanje pobjednika mogao je riješiti napadač gostiju Čakar, ali golman Jedinstva Bećirović je bio na visini zadatka.

NK Jedinstvo - NK Iskra 1:2 (0:1)

NK Jedinstvo: Bećirević, Omanović, Četić, Omerdić, Halavać, Samaradžić, Galin, Demirović, Hrustanović, Zulić, Pendek.

NK Iskra: Ćeman, Pihura, Koprivia, Osmanković, Bešagić, Zukanović, Čakar, Seferović, Ivković, Skopljak, Jurčević.

U Konjicu su se sastali Igman i Slaven, a domaći su slavili sa 2:0 pogocima Sultanića u 12. minuti i Kašića u 81. minuti.

FK Igman - NK Slaven 2:0 (1:0)

FK Igman: Abddulahović, Kovačević, Lončarić, Zeljković, Sultanić, Kašić, Šabanović, Džafić, Drljević, Blagojević, Islamagić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Slaven: Brezičanin, Todorović, Selimović, Omerkić, Salihović, Ikanović, Mujagić, Musić, Salihović, Mašić, Nukić.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: