Kakav trominutni šok za Izraelce! Ne znaju šta ih je snašlo: Prvo magija iz slobodnjaka, a onda...

Preokret Islanda

A. Čaušević

U drugom polufinalnom paru baraža Lige B Island nakon prvog poluvremena vodi protiv Izraela sa 2:1 i to poslije preokreta.

Za Izrael je utakmica na stadionu u Budimpešti počela sjajno pošto su uspjeli doći do vodstva već u uvodnim minutama.

Sudija Taylor je dosudio kazneni udarac, a siguran strijelac sa bijele tačke bio je Zahavi za svoj 35. gol u dresu reprezentacije.

Ipak, Islanđani se nisu predavali te je za Izrael prvo poluvrijeme okončano na šokantan način.

Naime, prvo je u 39. minuti na magičan način iz slobodnjak sa 25 metara pogodio Gudmunnson.

Ali tu nije bio kraj hladnom tušu pošto je tri minute kasnije mrežu zatresao i Traustason za kompletiranje preokreta.

Dobili su Islanđani korner s desne strane, lopta je došla od Traustasona koji sjajno iz voleja zabija za vodstvo 1:2.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Podsjećanja radi, pobjednik duela Izrael - Island ide na boljeg iz utakmice BiH - Ukrajina gdje je poslije prvog dijela 0:0.

Treba dodati da će domaćin finala koje se igra 26. morata će biti pobjednik utakmice BiH - Ukrajina.