Jakirović i Rijeka upisali ubjedljivu pobjedu protiv NK Bravo

Dosuđena im dva penala

E. Oštraković

Ekipa Rijeke danas je odigrala prijateljsku utkamicu, te je ostvarila uvjerljivu pobjedu. Naime, slavili su sa 3:0 protiv NK Bravo, slovenskog prvoligaša iz Ljubljane.

Trener Rijeke, Sergej Jakirović odlučio se da na teren u dva poluvremena pošalje dva potpuno različita sastava.

Bila je Rijeka dosta bolji protivnik tokom cijelog susreta, ali su u prvom poluvremenu uspjeli postići samo jedan gol.

Igrala se 39. minuta kada je gol za Rijeku postigao Jorge Obregon, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu još dva gola ekipe koju sa klupe predovodi Jakirović. Prvo je u 51. minuti sa bijele tačke bio siguran Franjo Ivanović.

Drugi penal za Rijeku je dosuđen u 65. minuti utakmice, a ovaj put je šutirao Ampem i postigao gol za konačnih 3:0.

Sjajan dojam na ovoj utakmici ostavio je mladi napadač Ivanović koji je sam izborio penal i pretvorio ga u pogodak.

Ivanović je nedavno sitago u Rijeku nakon što mu je istekao ugovor u Augsburgu, gdje je igrao za drugu ekipu.

U prošloj sezoni postigao je 18 golova i upisao je četiri asistencije u 36 odigranih utakmica, te je bio najbolji streijlac u četvrtom rangu njemačkog fudbala.

To nije bilo dovoljno za Augsburg da mu produži ugovor i Rijeka ga je odlučila dovesti.