Torino dva puta vodio, ali gradski derbi je pripao Juventusu

Sjajna utakmica

E. Oštraković

Gradski derbi u okviru 24. kola Serie A odigrale su ekipe Juventusa i Torina, a pobjedu je ostvarila ekipa Juventusa. Konačan rezultat bio je 4:2.

Navijači obje ekipe imali su priliku da gledaju sjajnu utakmicu na kojoj je viđeno čak šest golova, a više razloga za slavlje imali su navijači Juventusa.

Bolje su u utakmicu ušli fudbaleri Torina. Igrao se 2. minut kada je Torino došao do vodstva. Buongiorno je ubacio, a Karamoh je postigao gol.

Stvari na početak je u 16. minuti vratio Cuardado nakon asistencije Kostića, te se očekivala bolja igra Juventusa.

Ipak, u 43. minuti novi šok za domaće. Sanabria je matirao golmana Juventusa i donio novo vodstvo ekipi Torina.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Danilo je ponovo poravnao rezultat, te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:2.

Na novi gol čekalo se sve do 71. minute. Bremer je postigao gol za prvo vodstvo Juventusa na ovoj utakmici, a asistent je bio Chiesa.

Nakon gola Bremer je deset minuta kasnije upisao i asistenciju, a strijelac za konačnih 4:2 bio je Rabiot.

Vrijedi istaći i to da je skoro osam mjeseci nakon dolaska u Juventus za ovu ekipu zaigrao i Pogba koji je u igru ušao u 69. minuti utakmice.

Juventus se nakon nove pobjede nalazi na sedmom mjestu sa 35 osvojenih bodova. Mjesto koje vodi u Ligu prvaka udaljeno je deset bodova.

Sa druge strane Torino je dvije pozicije iza Juventusa sa četiri osvojena boda manje.

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: