Kanada nakon VAR-a došla na korak od raja, ali onda se ukazao najbolji golman na svijetu

Predivna odbrana Courtoisa

E. Oštraković

U toku je utakmica 1. kola Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru između Belgije i Kanade, a trenutno se stvari ne odvijaju onako kako smo svi predpostavljali da će se odvijati.

Naime, Belgija je bila apsolutni favorit u uvodu ove utakmic, ali nakon prvih petnaest minuta utakmice Kanada je apsolutno dominantna.

Imali su nekoliko sjajnih prilika da dođu do vodstva, ali je Belgija imala dosta sreće, te je još uvijek rezultat 0:0.

Belgijanci nisu prikazali apsolutno ništa u prvih petnaestak minuta, te mogu biti zabrinuti ako ovako nastave igrati.

Najbolju šansu Kanada je imala u jedanaestoj minuti kada je dosuđen jedanaesterac za njihovu reprezentaciju.

Nakon kornera jedan igrač Kanade je šutirao, a loptu je blokirao neko od igrača Belgije. Odmah su igrači Kanade tražili penal, a sudac je zaustavio igru.

Otišao je glavni arbitar pogledati VAR, te je vidio da je Carrasco šut blokirao rukom i nije bilo dileme oko jedanaesterca.

Ipak, Davies je preuzeo odgovornost na sebe, ali nije nogometaš Bayerna uspio savladati golmana Belgije, Courtoisa.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Sjajno je golman Real Madrida pročitao njegovu namjeru, te mu odbranio udarac, a ni u nastavku akcije Kanađani nisu postigli gol.

Snimak zbog čega je dosuđen penal, ali i odbranu Courtouisa možete pogledati OVDJE.