Bilo je 1:1, a onda se ukazao povremeni Zmaj i napravio show za tri minute

Namjestio dva gola za trijumf

E. Ganibegović

Kasimpaša je u 29. kolu turske Superlige danas s 3:1 savladao Rizespor.

Domaći tim je poveo preko Mabila u 27. minuti, a Rizespor dolazi do izjednačenja u 45., no gol je ipak poništen zbog ofsajda.

Ipak, Rizespor dolazi do izjednačenja u 65. minuti preko Ayja, a onda je na scenu stupio povremeni reprezentativac BiH Haris Hajradinović.

Prvo je u 71. minuti asistirao Bozoku za 2:1,

a onda je tri minute kasnije ponovo asistirao Fallu koji pogađa za 3:1 što je bio i konačan rezultat.

Rizespor je do kraja meča ostao i s igračem manje s obzirom na to da je Fabricio u 86. minuti zaradio direktan crveni karton.

Kasimpaša je današnjom pobjedom stigao na 12. mjesto s 35 bodova, dok je Rizespor na pretposljednjem mjestu s 23 i čeka ih teška borba za opstanak.

Za Hajradinovića je ovo bila peta asistencija ove sezone u 28. meču u turskoj Superligi, a postigao je i dva gola.