Kazahstan iznenadio Škotsku i ostvario pobjedu na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo
Sa njima u grupi nalaze se još Belgija, Rusija, Kipar i San Marino, a večeras će u sklopu ove grupe igrati Kipar i San Marino, te Belgija i Rusija.

Domaći ostvarili visoku pobjedu

E. Oštraković

Reprezentacija Kazahstana je u 1. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvu, u sklopu grupe I, ostvarila pobjedu na domaćem terenu protiv Škotske rezultatom 3:0.

Iako je Škotska u ovu utakmicu ušla kao favorit, Kazahstan je odigrao sjajnu utakmicu te sa tri gola ispratio svoje goste kući.

Domaći su već nakon 10 minuta igre imali vodstvo od 2:0. Prvo je u šestoj minuti za vodstvo od 1:0 pogodio Pertsukh, a četiri minute kasnije Vorogovskiy je povisio na 2:0. Zanimljivo je da gosti nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola domaćina u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu viđena je dosta bolja igra gostiju, ali domaći su u 51. minuti riješili pitanje pobjednika. Gol za 3:0 postigao je Zainutdinov. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je Kazahstan upisao jako bitnu pobjedu na otvaranju kvalifikacija.