Dobre partije Pirića i Miličevića protiv turskog giganta

Gosti ipak slavili novu pobjedu

Adnan Beganović

U okviru grupne faze Evropske lige sinoć su snage između ostalih odmjerili AEK Larnaca i turski Fenerbahče.

Bio je te težak izazov za bh. reprezentativce Kenana Pirića i Hrvoju Miličevića, a gosti su slavili 2:1.

Vodstvo Feneru donio je Joao Pedro u 16. minuti, što je bio konačan rezultat prvog dijela.

Domaći se nisu predavali pa preko Tričkovskog sa 11 metara dolaze do izjenačenja u 52. minuti.

Ipak, deset minuta prije kraja novi penal, ovaj put za goste. Batshuayi je bio siguran.

𝗙𝗨𝗟𝗟 𝗧𝗜𝗠𝗘 | #AEKFENER 1️⃣ AEK Larnaca 2️⃣ Fenerbahce #AEKLarnaca #UEL #MD4

Posted by AEK Larnaca on Thursday, October 13, 2022

Šest minuta kasnije novi jedanaesterac za goste, ali bh. golman Kenan Pirić je pročitao namjeru Valencije i ostalo je 1:2.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Pirić je na terenu proveo svih 90 minuta i ponovo je bio na visini zadatka pa se može reći da je dolazak u AEK idealan potez bh. reprezentativca. Miličević je standardno zauzeo svoje mjesto u timu i dobio je pohvale za svoju partiju.

U ovoj grupi Fener je prvi sa deset bodova, Rennes ima isto toliko, a AEK je na tri boda. Dynamo Kiev je posljednjeplasirani te nema bodova.