Kiks Danske u Gruziji, Rumuni jedva slomili Maltu
(Foto: EPA)

Kvalifikacije za EP

Selekcija Danske napravila je ozbiljan kiks u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Danci su gostovali selekciji Gruzije i osvojili su samo jedan bod, a susret je završen bez golova (0:0).

Imale su obje selekcije svoje šanse u ovom meču, ali na kraju su mreže ostale mirne. S bodom sigurno Danci ne mogu biti zadovoljni, jer su očekivali pun plijen iz ovog meča.

Švicarska im sada puše za vratom. Ova selekcija je lagano riješila Gibraltar ar pobjedom od 4:0.

Istina i oni su se patili sve do finiša prvog dijela, ali su zatim od 37. do treće minute nadoknade postigli tri gola za prednost od 3:0 na poluvremenu.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Redom su pogađali Zakaria, Mehmedi i Rodriguez, da bi konačnih 4:0 postavio Mario Gavranović u 87. minuti meča.

Rumunija je uz dosta muke savladala Maltu sa 1:0. Puscas je zabio jedini gol na meču u 47. minuti i ovaj gol im je donio vrijedNa tri boda.