Krupa još živi: Mandić zabio za veliku pobjedu protiv Slobode

Velika tri boda za tim sa Vrbasa

Krupa je u 26. kolu Premijer lige BiH savladala Slobodu sa 1:0 i došla je do velika tri boda u borbi za ostanak.

Nakon uvodnih deset minuta u kojima nije bilo previše uzbuđenja, Krupa je ta koja prva prijeti. Pavlović u 11. minuti šutira glavom, lopta odlazi pored gola.

Krupa je potpuno dominirala terenom u prvom dijelu. Jović u 20. minuti dobro prolazi, ali odbrana Slobode u posljednji čas reaguje i spašava svoj gol.

Tri minuta kasnije dosuđen je penal za Krupu. Fenomenalni Adnan Golubović skinuo je udarac Dujakovića i tako je pokazao da je pravi stručnjak za penale, ali nije Sloboda imala sreće jer je Mandić natrćao na loptu i pogodio je za 1:0.

Mandić je sedam minuta kasnije imao veliku šansu da poveća prednost Krupe. Izašao je sam pred Golubovića, ali šutira visoko preko gola.

Do kraja prvog poluvremena većih uzbuđenja pred oba gola nije bilo. Krupa je bila bolji tim i zasluženo je otišla na odmor vodstvom od 1:0.

Sloboda je tek u 59. minuti nakon duže vremena stvorila neku opasnost pred golom Krupe. Mišković je bio u šansi, ali nije uspio zabiti.

Krupa je mirno održavala prednost. Potpuno su zatvorili prilaze svom golu, a Sloboda je bila poprilično bezopasna i nije pravila veće probleme odbrani domaćeg tima u ovom susretu i na kraju je ostalo 1:0.

Krupa je ovom pobjedom došla do 19. boda ove sezone i znatno su povećali svoje šanse u borbi za ostanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Sloboda je ostala na 25 bodova i do kraja nas čeka izuzetno zanimljiva borba za očuvanje premijeligaškog statusa.