Island nije imao milosti prema Lihtenštajnu, San Marino namučio Sloveniju

Kvalifikacije za EURO 2024. godine

H. Zilić

Nastavljene su kvalifikacije za EURO 2024. godine. Od 18 sati odigrana su tri duela drugog kola među kojima i duel iz naše kvalifikacione grupe J.

Island je nakon poraza u Zenici večeras odlučio da sav bijes iskali na autsajderima grupe selekciji Lihtenštajna.

Islanđani su gostovali u Vaduzu i slavili sa visokih 7:0.

Počelo je u trećoj minuti kada Olaffson pogađa za 1:0, a u 38. minuti vodstvo gostiju na 2:0 povećao je Haraldsson.

U nastavku Gunnarsson u 48. minuti pogađa za 3:0, a isti igrač će u 68. minuti i 73. minuti iz penala kompeltirati hat-trick u večerašnjoj utakmici.

Do kraja totalni nokaut Lihtenštajna. Gudjohnsen je pogodio za 6:0 u 85. minuti, a Ellertsson za 7:0 u 87. minuti.

Slovenija se malo patila sa San Marinom u duelu grupe H.

Slovenci su poveli tek u 57. minuti sa 1:0 pogotkom Šeška, a tri minute kasnije Da Maio postiže autogol za 2:0 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Slovenija sada ima šest bodova iz dva susreta i odlično su otvorili kvalifikacije.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

U grupi C Englezi su i u drugom kolu pokazali da će i ove kvalifikacije za njih biti stvar rutine.

U drugom kolu su večeras savladali Ukrajinu rezultatom 2:0. Strijelci su bili Kane u 37. i Saka u 40. minuti utakmice.