Lazio lagano pobijedio Napoli
Foto - EPA

Sigurna pobjeda Nebeskoplavih

Lazio je u derbiju 13. kola italijanske Serije A na Olimpicu lagano pobijedio ekipu Napolija sa 2:0.

Tim Simonea Inzgahija odigrao je sjajan meč i na kraju je zasluženo stigao do pobjede i tri boda.

Već u devetoj minuti Lazio je poveo. Prekrasan gol postiže Ciro Immobile za prednost od 1:0.

Imali su domaći potom još nekoliko šansi. Nije ni Napoli ostao dužan, ali se na odmor otišlo minimalnim vodstvom domaće ekipe.

Deset minuta igre u nastavku bilo je dovoljno domaćem timu da postigne i drugi pogodak. Lus Alberto je postigao prekrasan gol za prednost od 2:0.

Nije se uspio Napoli vratiti u ovaj meč. Bilo je određenih pokušaja do kraja meča, ali ostalo je 2:0 i Lazio je stigao do lagana tri boda.