Više nisu šala: Lider španske La Lige je klub koji ima sezonu kao iz bajke

Nakon nepotpunog devetog kola

Haris Zilić
Teme:

Start španske La Lige donio je i neočekivan rasplet u vrhu tabele, a lider je ekipa koju vjerovatno tu niko nije vidio ni u najluđim snovima. Igraju sezonu kao iz bajke.

Nakon nepotpunog devetog kola lider na tabeli je ekipa Girone sa 22 osvojena boda.

Girona je danas u gostima savladala Cadiz rezultatom 1:0, a junak je bio Garica koji je postigao pogodak u 59. minuti susreta.

U devet kola Girona ima omjer od sedam pobjeda jednog remija i jednog poraza, a poraz je bio od Reala rezultatom 0:3.

Upravo Real prvi gleda u leđa sjajnoj Gironi, ima bod manje i utakmicu manje.

Dva boda manje i utakmicu manje od Girone ima trećeplasirana Barcelona.

Ekipa kojoj su predviđali borbu za opstanak predvodi karavan La Lige nakon prve četvrtine prvenstva.

Evidentno je da su hit sezone, a vidjet ćemo koliki su njihov dometi do kraja iste.

U narednom kolu ekipa Girone dočekuje fenjeraša Almeriu i to je prilika da nastave ovu nevjerovatnu seriju.