Lewandowski naljutio Belgijance, onda je krenuo brodolom Poljske

Liga nacija

Haris Zilić

Odigrana su četiri duela drugog kola Lige nacija.

U grupi A Belgija je deklasirala Poljsku sa 6:1, iako su Poljaci vodili sa 0:1 od 28. minute golom Lewandowskog.

Porvnanje Belgiji donosi Witsel pogotkom u 42. minuti, a nakon toga kreće uragan.

De Bruyne u 59. minuti pogađa za 2:1, Trossard u 59. minuti za 3:1, brodolom Poljaka nastavio je Trossard svojim drugim golom u 80. minuti za 4:1, za 5:1 pogađa Dendocker u 84. minuti, a konačnih 6:1 postavlja Openda u trećoj minuti sudijske nadoknade vremena.

U drugom meču Lige A Nizozmska je savladala Vels sa 1:2. Povele su Oranje sa 0:1 golom Koppmeinersa, a poravnanje Velšanima donosi Norrington-Davies golom u drugoj minuti sudijske nadoknade. Za trijumf Nizozemaca pogađa Wghorst golom u četvrtoj minuti nadoknade.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

U Ligi B odigrane su također dvije utakmice.

Ukrajina je sa 0:1 bila bolja od Irske, dok je Škotska sa 2:0 savladala selekciju Armenije.

King_Kenny
...hladno im mogli jos 5 golova zabiti,Belgija je favorit iz sjene za osvajanje SP,strasna ekipa...