Manchester City osvajač Lige prvaka!

Finale u Istanbulu

Uživo

H. Zilić

Utakmica sezone je odigrana u Istanbulu. U pitanje je bilo finale Lige prvaka između Manchester Citya i Intera.

Manchester City je na kraju slavio sa 1:0 golom Rodrija iz 68. minute i po prvi put u klupskoj historiji osvojio Ligu prvaka.

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:

Predsjednik Intera dao izjavu nakon finala u Istanbulu

Inter nije uspio po četvrti put osvojiti Ligu prvaka nakon što je poražen od Manchester Cityja sa 1:0, a poslije finala u Istanbulu za novinare je govorio predsjednik Nerazzurra, Steven Zhang.

prije 10 mjeseca 11.06.2023 u 00:14

Gospodski potez Pepa Guardiole

Gospodski potez Guardiole nakon finala Lige prvaka. Odlični stručnjak nije želio da slavi već je pokazao nevjerovatno poštovanje prema svima u Interu.

Prvo je potražio Simonea Inzaghija i pružio mu ruku te čestitao na dobroj partiji njegove ekipe, a sve se to dešavalo pred očima našeg Edina Džeke.

prije 10 mjeseca 11.06.2023 u 00:06

Nevjerovatni Scott Carson

Iskusni 37-godišnji golman Scott Carson je vjerovatno uradio nešto što niko nikada neće u svijetu sporta. Čovjek je u karijeri branio dvije utakmice u Ligi prvaka, a ima dva naslova!

U sezoni 2004/2005 u epskom finalu u Istanbulu sa Liverpoolom je postao prvak Evrope nakon što su stigli zaostatak od 3:0 protiv Milana i slavili nakon boljeg izvođenja penala. U toj sezoni Liverpool je odigrao 13 utakmica u Ligi prvaka, a Carson je branio samo u prvoj utakmici četvrtine finala protiv Juventusa koju su Redsi dobili sa 2:1.

Skoro dvije decenije nakon toga, tačnije 18 godina, kasnije novo finale Lige prvaka za pomenutog golmana, ovaj put sa Manchester Cityem. Građani su odigrali 13 utakmica, Carson nije branio ni minute, bio je treći golman. Na kraju je osvojio Ligu prvaka sa građanima.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 23:29

Kako je Džeko podnio poraz u finalu Lige prvaka?

Poslije utakmice Dijamant je sasvim očekivano bio potišten kao i svi igrači Intera, međutim na licu kapitena bh. reprezentacije nije bilo suza.

Prilikom preuzimanja medalja igrači Manchester Cityja su priredili špalir za poražene kada je Pep Guardiola čvrsto stisnuo ruku Džeki i čestitao mu na odigranoj partiji.

Na bini se nalazilo i jedno Džeki jako dobro poznato lice. U pitanju je ešf Manchester Cityja, Khaldoon Al Mubarak, koji je direktor u engleskom klubu.

Al Mubarak i Džeko su se srdačno pozdravili, a nema sumnje da je njegov bivši nadređeni uputio riječi utjehe Sarajliji.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 22:29

Rodri doveo City u vodstvo

Dobar napad Građana u 68. minuti, odbrana Intera blokira centaršut Silve, lopta se od Acerbija odbija na nogu Rodrija koji je zakucao loptu u mrežu Intera za veliko slavlje. Guardiola sada lakše diše.

Posljednja korekcija 10.06.2023 u 22:32
prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 22:20

Džeko napustio igru u 55. minuti

Edin Džeko je u 55. minuti napustio igru i umjesto njega ušao je Romelu Lukaku. Jedna dobra partija našeg reprezentativca dok je bio na terenu, iako nije imao puno prilika, odrađivao je dosta dobro ostatak posla na terenu.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 21:49

Bez golova u prvom poluvremenu

Završeno je prvo poluvrijeme finalne utakmice Lige prvaka u Istanbulu između Manchester Citya i Intera. Na odmor se odlazi rezultatom 0.0, dakle mreže još uvijek miruju.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 21:46

Edin Džeko ima podršku u Istanbulu

Na Ataturk stadionu u Istanbul Edin Džeko ima zaista sjajnu podršku. Mnogi njemu bliski ljudi su na tribinama, te ga prate i podržavaju.

Na Instagramu je objavljena fotografija na kojoj su pozirali Aldin Džidić, Tarik Filipović i Senijad Ibričić.

Osim njih, tu je svakako i familija Edina Džeke. Otac Midhat, mama Belma, supruga Amra, sestra Merima, te djeca su na tribinama i pružaju svom sinu, suprugu, bratu i babi veliku podršku.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 21:38

Problemi za Manchester City

Kevin De Bryune zbog povrede napušta igru u 35. minuti. Umjesto njega ušao je Phil Foden. Ovo je svakako hendikep za Građane pred nastavak finalne utakmice.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 21:02

Počelo je finale Lige prvaka!

Počeo je susret Manchester Citya i Intera u finalu Lige prvaka u Istanbulu! Nadamo se da ćemo uživati u sjajnom fudbalu.