Liverpool uništio Leeds, borba za titulu će biti pravi spektakl

Redsi bez milosti

H. Zilić

U zaostaloj utakmici 19. kola Premiershipa Liverpool na Anfieldu nije dao ni minimalne šanse Leeds Unitedu.

Sve je bilo jasno nakon prvog poluvremena kada su Redsi vodili sa 3:0.

Salah je u 15. minuti iz penala pogodio za 1:0, a u 30. minuti Salah asistira Matipu koji se sjajno ubacio i pogodio za 2:0.

Sjajan meč Salah je začinio još jednim pogotkom iz penala u 35. minuti.

Nakon toga Redsi su imali još neoliko šansi preko Manea i Salaha, izdvaja se i pokušaj Diaza.

Gosti nisu puno toga napravili ni u nastavku meču u kojem je Liverpool rutinski igrao, a Mane u 80. minuti na asistenciju Hendersona postiže četvrti pogodak za domaćine u večerašnjoj utakmici. Senegalac svojim drugim golom u 91. minuti pogađa za 5:0, a Van Dijk u posljednjim trenucima meča postavlja konačnih 6:0.

Liverpool je sada zakuhao borbu za titulu i vodećem Manchester Cityu prišao na samo tri boda zaostatka, dok Leeds do kraja sezone očekuje borba za opstanak.

user1621626775
Oliver unistio Lic...samo 2 penala u prvom poluvremenu...malo majku kazu trebalo bit 18 penala za Luzerpol i 16 crvenih kartona za Lic da su malo srece imali pobjedili bi 18-0 al sudio im Mancesterov sudia pa ih zakido inace Oliver je navijac Mancestera hahahahahahaha
3 7
King_Kenny
...rutinski 6:0,moglo se jos koji uvaliti da se popravi gol razlika,ali dobro je i ovo,ne treba istresati gace na ovoj sirotinji,za to im sluzi Manchester United.