Liverpool slavio u derbiju  na Stamford Bridgeu, nevjerovatan preokret Arsenala sa igračem manje
(Foto. EPA)

Premiership, 6. kolo

Liverpool slavio u derbiju na Stamford Bridgeu, nevjerovatan preokret Arsenala sa igračem manje

Liverpool je u derbiju 6. kola Premiershipa savladao na Stamford Bridgeu Chelsea rezultatom 1:2.

Odličan meč viđen je u Londonu, a na kraju su Redsi slavili novi trijumf i čvrsto drže vodeću poziciju.

Do vodstva je Liverpool došao u 14. minuti. Fantastičan pogodak postigao je Trent Alexander-Arnold za prednost od 0:1.

Već u 30. minuti bilo je 0:2. Robertson odlično ubacuje, a pogađa Roberto Firmino.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku meča Chelsea je krenuo ofanzivnije, a takva igra im se isplatila u 71. minuti. Spektakularan gol postigao je N'Golo Kante za 1:2.

Potom je Adrian čudesno odbranio šut Azpilicuete i spriječio je izjednačenje, pa je na kraju Liverpool uspio da se odbrani i da dođe do pobjede.

Arsenal je u nevjerovatnom meču savladao Aston Villu sa 3:2.

McGinn je u 20. minuti pogodio za 0:1 nakon velike greške odbrane Topnika, a Topnici su u 41. minuti ostali i sa igračem manje zbog isključenja Maitland-Nilesa.

Ipak, u 59. minuti meča Arsenal je poravnao. Dosuđen je penal iz kojeg je Nicolas Pepe pogodio za 1:1.

Radost navijača domaćeg tima trajala je samo minut. Već u narednom napadu Villa je pogodila preko Wesleyja za 1:2.

Iako su imali igrača manje Arsenal je stigao do pobjede na kraju. Chambers i Aubameyang su pogađali u 81. i 84. minuti za pobjedu Topnika.

Premiership, 6. kolo:

Chelsea - Liverpool 1:2

Arsenal - Aston Villa 3:2

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Liverpool Moje Teme

gaziiiiJAaaa
Sellam veliki, za ove PROSTAKE..molim UZVISENOG da ih izvede na pravi put..a danas je bogati klub iz vrha Engleske lige 56SENAL pokazao zasto njegovi navijaci imaju najvise SRCANIH PROBLEMA..u konacnici bit ce od 6 mjesta, pa DOLE..iako njihovi navijaci imaju nerealna ocekivanja..