Portugal razbija Luksemburg, a prvo poluvrijeme još traje

Ništa od iznenađenja večeras

H. Zilić

U drugoj utakmici drugog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2024. godine stvari su više nego jasne nakon samo 18 minuta igre.

Portugal u gostima protiv Luksemburga igra kao u transu.

Portugalci već vode sa 4:0, a pored toga imali su dvije dobre prilike da postignu još koji pogodak.

Portugal je sa 1:0 poveo u devetoj minuti preko Cristiana Ronalda, asistent je bio Mendes.

U 15. minuti već je bilo 2:0, mrežu domaćina pogodio je Joao Felix na asistenciju Bernarda Silve.

To kao da je dotuklo Luksemburg.

Konačan udarac zadao im je Berbardo Silva u 18. minuti, kada je pogodio za 3:0 na asistenciju Palhinhe. Ronaldo u 31. minuti pogađa za 4:0.

Luksemburg je u Slovačkoj napravio iznenađenje i remizirao 0:0, ali večeras nema ništa od iznenađenja.

Portugal još jednom jasno dokazuje da je veliki favorit u našoj grupi.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Očigledno će ostati samo velika borba za drugo mjesto u grupi gdje će nadamo se najuspješnija na kraju biti selekcija Bosne i Hercegovine.

Portugal je u prvom kolu savladao Lihtenštajn sa 4:0.