Mandžukić prekinuo nezapamćen golgeterski post

Uradio je to u velikom stilu

Hrvatski napadač Mario Mandžukić je sinoć u velikom stilu prekinuo svoj dugi golgeterski post kakav ni sam ne pamti.

Mandžukić je bez gola na zvaničnim utakmicama bio čak 1236 minuta, a prije hat-tricka protiv Kosova, posljednji gol je zabio Fiorentini još 24. aprila ove godine.

Istini za volju, Mandžukić je u međuvremenu pogađao za Hrvatsku u prijateljskim utakmicama protiv San Marina i Mađarske, a da prekine golgeterski post u takmičarskim utakmicama su mu trebala 35 šuta.

Mandžukić je svoj crni niz prekinuo hat-trickom protiv Kosova (6:0), a pogađao je u 6., 24. i 35. minuti.