Golman Empolija izluđivao igrače Milana i donio veliki bod svojoj ekipi

Novi kiks Milana

E. Oštraković

Jako lošu utakmicu u okviru 29. kola Serie A odigrali su Milan i Empoli, a na kraju nije viđen niti jedan gol na ovom susretu.

Milan je bio favorit, stvarao je prilike, ali nisu uspjeli poentirati, te gosti kući idu pjevajući i sa jednim bodom.

U 13. minuti prva prilika za Milan. Rebić je primio loptu u kaznenom prostoru i imao situaciju oči u oči sa golmanom, ali nije poentirao.

Nekoliko minuta kasnije nova šansa za Milan, ovaj put je šutirao Theo Hernandez, ali ni on nije uspio pogoditi za vodstvo Milana.

Na prvu pravu priliku zatim se čekalo do 40. mintui, a onda je Tonali sjajno šutirao, ali ponovo Perisan fenomenalno interveniše.

Kako je završeno prvo, počelo je i drugi poluvrijeme, a to je šansa za Milan. Pobega je šutirao, ali malo pored gola.

Dva puta se nakon toga u samo pet minuta gledao VAR jer su domaći tražili penal, ali niti jednom nije dosuđen, te je ostalo 0:0.

U 76. minuti nova dobra prilika za Milan, Florenzi je šutirao, ali je pogodio stativu, te se rezultat nije promjenio.

83. minuta donijela je novi zicer, ovaj put za Girouda, ali ponovo je Perisan pokazao da se radi o jako dobrom golmanu.

Nakon ovog kiksa Milan je ostao treći na tabeli sa 52 boda, ali ih sada Roma može preteći ukoliko ostvari pobjedu.

Sa druge strane Empoli se nalazi na 14. mjestu sa 32 osvojena bod i ne strepe da mogu ispasti iz lige.

Zaprati AC Milan, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
AC Milan Moje Teme

FudbalskiZnalac
Milan runje od ekipe
0 1
juve10
Ja bih Juventusu odmah oduzeo 15 bodova zbog ovog golmana i zbog zicera Lukakua danas