Napoli autogolom u 96. minuti stigao do pobjede protiv Sassuola i prekinuo crni niz
Napolitanci su u samoj završnici stigli do sva tri boda

Gattuso je u drugom meču na klupi Napolija ipak stigao i do prve pobjede

S. Pašalić

Napoli je u 17. kolu Serije A stigao na gostovanje kod ekipe Sassuola i slavio je sa 2:1.

Gosti su bolje ušli u meč i više su napadali, a u 20. minuti su mogli i do vodstva, ali je Manolas pogodio prečku.

Nakon toga je Sassuolo zaigrao nešto bolje i u 29. minuti je stigao do prednosti kada je Traore nakon ubačaja Locatellija pogodio za 1:0.

Domaći su i nakon toga nastavili sa napadima i u 43. minuti su mogli povećati svoje vodstvo, ali je udarac Traorea sjajno odbranio golman Napolija.

I početkom nastavka je Sassuolo mogao do 2:0 nakon što je Muldur u 53. minuti imao sjajnu šansu, ali je bio neprecizan.

Samo četiri minute kasnije je uslijedila kazna kada je Allan zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Tim Gennara Gattusa je nakon toga bio puno opasniji i imao je nekoliko sjajnih prilika da stigne do vodstva, ali su igrači ovog tima bili neprecizni.

U 82. minuti je Napoli stigao do gola, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak, u 96. minuti je Obiang pogodio svoju mrežu za 2:1 i tako prekinuo crnu seriju Napolija koji je u posljednjih osam utakmica u Seriji A bio bez pobjede.

Napoli sada ima 24 boda i nalazi se na 8. mjestu na tabeli, dok je Sassuolo na 13. mjestu sa 19 bodova.