Bologna nemoćna protiv Napolija
Foto - EPA

Trijumf ekipe iz Napulja

Napoli je u 26. kolu italijanske Serije A savladao Bolognu sa 3:1.

Tim Gennara Gattusa došao je do velika tri boda u borbi za Ligu prvaka i večeras su igrači Napolija svoje šanse koristili na pravi način.

Poveo je domaći tim u osmoj minuti sjajnim golom Insignea sa 1:0, a ovaj rezultat se usprkos brojnim šansama zadržao na semaforu do 65. minute.

Prednost Napolija povećao je Osimhen koji je umakao odbrani gostiju i zabio je za 2:0.

Bologna se vratila osam minuta kasnije. Soriano zabija za 2:1, ali je slavlje kratko trajalo jer je Insigne svojim drugim golom u 76. minuti završio priču večeras za konačnih 3:1.

Napoli je ovom pobjedom ostao šesti i borit će se i dalje za plasman u Ligu prvaka. Bologna je 12. sa 28 bodova.