Napoli djeluje moćno: Uragan sa juga protutnjao sjeverom Apenina

Visok trijumf

Napoli je nakon četiri kola usamljen na vrhu Serije A sa četiri pobjede u isto toliko mečeva.

Napolitanci na startu sezone djeluju odlično, svoju snagu su demonstrirali na gostovanju kod Udinesea u visokoj pobjedi 0:4.

Urgan sa juga je protutnjao sjeverom Apenina sa po dva gola u oba poluvremena za maksimalan učinak na startu sezone.

U prvom poluvremenu mrežu je zatresao Osmineh nakon što je prethodno sve uradio Insigne tako što je lobovao Silvestrija. Gol pogledajte ovdje. Do kraja prvog dijela zabio je i Rahmani.

Na startu drugog dijela Koulibaly zabija sa 0:3 te riješava pitanje pobjednika. Konačan rezultat u 84. minuti postavio je Lozano.

Partenopei su jedini tim koji je na startu sezone upisao sve pobjede. Imaju 12 bodova i prvi su na tabeli ispred milanskih klubova Milana i Intera sa po 10 bodova.