Novi šamar za Juventus: Napoli došao do sjajnog preokreta i pobijedio Staru damu

Juve i dalje bez pobjede

Napoli je večeras u sjajnoj utakmici nakon preokreta pobijedio Juventus sa 2:1 u meču trećeg kola Serije A.

Stara dama je itekako oslabljena nakon odlaska Cristiana Ronalda i nevjerovatno je da je Juventus nakon tri utakmice i dalje bez pobjede u domaćem prvenstvu.

Ipak, utakmica je dobro počela za Juventus koji je u desetoj minuti poveo sa 1:0. Morata je iskoristio veliku grešku Manolasa i uspio je da savlada Ospinu i zatrese mrežu domaćeg tima.

U 24. minuti nova šansa za goste. Ovaj put Kuluševski je izašao sam ispred golmana Ospine, ali mu je on fantastično odbranio udarac.

Kuluševski je u samom finišu prvog poluvremena imao novu šansu. Šveđanin je ponovo bio u odličnoj prilici, no i ovaj put Ospina je uspio nekako da zaustavi njegov udarac i spasi Napoli.

Ovi promašaji brzo su se osvetili gostima iz Torina. Napoli je u 57. minuti uspio da poravna na 1:1 kada je Politano savladao golmana Juventusa i vratio je stvari na početak.

Samo tri minute kasnije Napoli je mogao do preokreta. Odličnu priliku imao je Insigne, ali Szczesny je ovaj put uspio da to odbrani.

Ipak, u 85. minuti Napoli dolazi do potpunog preokreta. Nakon kornera lopta je došla nekako do Koulibalyja koji je šalje u mrežu za 2:1 i veliko slavlje navijača Napolija.

Juventus je pokušao do kraja da dođe nekako do boda, ali rezultat se nije mijenjao. Napoli je trenutno prvi na tabeli sa devet bodova, dok je Juventus tek na 16. poziciji sa samo jednim bodom iz tri utakmice.