Napoli ne da vrh, prekrasan gol Insignea

Serie A, 22. kolo

Teme:

Fudbaleri Napolija pobijedili su Empoli s 5:1 u susretu 22. kola italijanske Serie A.

Napoli je ovom pobjedom sačuvao vrh tabele, dva boda ispred Juventusa, ali nije dobro počeo meč po tim sa San Paola.

Paredes je u 28. minuti pogodio za prednost Empolija od 1:0, ali je do poluvremena domaći tim preokrenuo. Pogađali su Higuain, te Lorenzo Insigne, koji je prekrasnim pogotkom postavio rezultat poluvremena od 2:1.

Nastavak donosi još tri gola u mreži gostiju. Prvo je vlastitu mrežu pogodio Camporese za prednost od 3:0, da bi zatim Callejon pogodio u dva navrata za konačnih 5:1.

Pet golova viđeno je na meču Bologne i Sampdorije. Domaći su slavili s 3:2, a odlučujući gol postigao je Destro s penala u 87. minuti.

Preostala tri meča završena su bez golova...

Serie A, 22. kolo:

Napoli - Empoli 5:1 (Higuain 33', Insigne 37', Camporese 52'ag, Callejon 84', 89'/ Paredes 28')

Bologna - Sampdoria 3:2 (Mounier 12', Donsah 24', Destro 87'p / Muriel 54', Correa 81')

Genoa - Fiorentina 0:0

Torino - Verona 0:0

Udinese - Lazio 0:0

Lorenzo Insigne Goal Napoli 2 - 1 Empoli Serie... by ss_video