Napoli upisao visoku pobjedu, majstorija Milika
Milik je postigao dva gola protiv Parme

Parma nije imala nikakve šanse u današnjoj utakmici

S. Pašalić

Napoli je u 25. kolu italijanske Serie A stigao na gostovanje kod Parme i upisao visoku pobjedu od 4:0.

Od prve minute se vidjela očigledna razlika u kvaliteti, a Napoli je već u 19 minuti poveo golom Piotra Zielinskog. I nakon postignutog gola su gostujući igrači nastavili sa napadom te u 36 minuti povećali svoje vodstvo kada je Arkadiusz Milik sjajno pogodio za 2:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Napoli stigao i do trećeg gola, a strijelac je ponovo bio Arkadiusz Milik. Tačku na i je stavio Adam Ounas u 82 minuti za konačnih 4:0 za Napoli.

Napoli je i dalje na drugom mjestu tabele sa 56 bodova, 13 bodova manje od vodećeg Juventusa.