Nevjerovatni Mertens riješio Cagliari

Serie A, 35. kolo

Teme:

Fudbaleri Napolija pobijedili su Cagliari s 3:1 u prvom susretu 35. kola italijanske Serije A.

Domaći su kao veliki favoriti ušli u ovaj meč, a na kraju su takvu ulogu opravdali na terenu i došli su do tri boda.

Poveli su već nakon dvije minute igre. Dries Mertens je iskoristio sjajnu loptu Ghoulama s lijeve strane, te je pogodio za 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi isti dvojac kreirao i drugi gol. Ponovo je Ghoulam asistent, a Mertens precizno pogađa za 2:0.

Sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte i bilo, otklonjene su u 67. minuti. Mertens je uposlio Lorenza Insignea, a ovaj pogađa za prednost od 3:0.

Konačnih 3:1 postavio je Farias u posljednjim sekundama meča.

Napoli je ovom pobjedom došao do drugog mjesta, dva boda ispred Rome, koja svoj meč igra sutra protiv Milana.