Glupost Marquinhosa i golčina Almirona - Newcastle vodi protiv PSG-a, sve je proključalo na stadionu

Sjajan početak utakmice

Esmer Oštraković

U toku je utakmica 2. kola grupne faze Lige prvaka u kojoj se sastaju Newcastle i PSG. Ovaj susret je ujedno i derbi večeri, a već je viđen jedan gol.

Naime, Newcastle je nakon 17. minuta igre uspio da dođe do vodstva protiv večerašnjeg protivnika koji je bio favorit u uvodu utakmice. Jasno, utakmica je tek krenula i očekuje se još mnogo dobrih prilika, a ko zna možda i golova.

Newcastle je u prvoj utakmici nekako uspio da izvuče bod sa gostovanja kod Milana, ali su na ovom susretu potpuno promijenili pristup.

Odmah su zaigrali jako agresivno, a to im se isplatilo u 17. minuti kada su uspjeli postići gol i doći do vodstva.

Prije toga PSG je u 5. minuti imao fenomenalnu priliku da dođe do vodstva, ali Dembele nije iskoristio svoju priliku.

Pobjegao je Dembele domaćoj odbrani, ali njegov udarac je otišao malo pored gola i rezutlat se nije promijenio.

Veliku grešku u 17. minuti napravio je Marquinhos, domaći su ukrali loptu, a Almiron je postigao sjajan gol za vodstvo Newcastlea.

Njegov gol možete pogledati OVDJE.

PSG je u 23. minuti imao sjajnu šansu da  dođe do poravnanja. Pokušao je mladi Zaire-Emery iz velike udaljenosti, ali šut ide pored gola.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Dobru priliku imao je i Newcastle u 25. minuti kada je Schar šutirao, ali nije imao sreće i ostalo je 1:0.

Zaista fenomenalan početak utakmice u Engleskoj i ostaje da vidimo može li Newcastle ostvariti pobjedu.