Gabeljani korak bliže tituli: GOŠK slavio, Zvijezda remizirala

Uzbudljivo je bilo na terenima Prve lige FBiH

S. Mlaćo
Danas su odigrana četiri susreta 16. kola Prve lige FBiH.

Lider NK GOŠK je ugostio NK Bratstvo i slavio 1:0, a junak je bio Luka Nižić.

U prvom poluvremenu domaći su imali više od igre, ali patili su se da dođu do gola.

Ipak, drugi dio otvaraju pogotkom Nižića sa 11 metara nakon što je glavni sudija Tomić procijenio da je jedan igrač Bratstva igrao rukom u svom šesnaestercu. Gosti su tada ostali i sa desetoricom na terenu.

Kasnije je pokušao i Radulović za domaće, no nije bio precizan. Uzvratilo je Bratstvo, no Bobić uz pomoć stative brani ovaj pokušaj.

Ostalo je 1:0 i GOŠK je slavio čak 15-tu pobjedu u 16 kola.

U Maglaju smo također vidjeli jedanesterac. Zvijezda je gostovala kod BFK Simm Bau, te remizirala (1:1).

Fačić je donio Zvijezdi vodstvo sa 11 metara u prvom poluvremenu, ali domaći se nisu predavali.

Pred sami kraj meča dolaze do izjednačenja preko Poturalića.

GOŠK je sada povećao svoju prednost nad Zvijezdom i dodatno se približio tituli prvaka.

Prva liga FBiH, 16. kola

NK GOŠK – NK Bratstvo 1:0

NK GOŠK: Bobić, Ramljak, Baltić, Šuta, Šero, Hasukić, Nižić, Dujaković, Zarić, Radulović, Abdulfatai.

NK Bratstvo: Čarapić, Borovčanin, Devedžić, Ristović, Šer, Ćosić, Jaganjac, Šabić, Ćurić, Mehičić, Manojlović.

BFK Simm Bau – NK Zvijezda 1:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

BFK Simm Bau: Pirija, Poturalić, Žuljević, Huskić, Vazda, Hrustanović, Bečak, Mehić, Vasiljević, Stojanov, Albijanić.

NK Zvijezda: Dabić, Škrijelj, Huseinbašić, Fačić, Mikić, Mujčić, Assaf, Mujagić, Banjac, Aloian, Bijelić.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
NK Zvijezda Moje Teme

Zayebinjoo
Tomiću mamicu ti yebem Gigović ti mentor i uzor. Penal i crveni da malo poguraš Kamenjare