Sjajan meč na stadionu Danac u Olovu

Prva liga FBiH, 17. kolo

S. Mlaćo, foto: S. Mlaćo

Danas je odigrano čak sedam susreta 17. kola Prve lige FBiH.

Stupčanica iz Olova je ugostila Tomislav i slavila pobjedu 3:2, te sada ima isti broj bodova kao Sloboda, ali Tuzlaci imaju utakmicu manje koju će odigrati sutra.

Stupčanica je vodila 2:0 sa dva pogotka Fijada Mehanovića i činilo se da je sve riješeno. Pred sami kraj prvog dijela za 2:1 pogađa Branimir Šiško i gosti se vraćaju u meč.

Imala je odbrana Stupčanice dosta problema danas, što su gosti koristili, a onda u 58. minuti šok na Dancu. Domagoj Šiško lijevom nogom sjajno pogađa za 2:2.

Ipak, u 74. minuti Shuaib Abdulfatai je nakon lijepe akcije matirao golmana gostiju i donio svom timu novo vodstvo. Ostalo je 3:2 i domaći sada su se poravnali na tabeli sa Slobodom.

Radnik iz Hadžića je ugostio Čelik (1:0) i poveo već u drugoj minuti preko Bešića.

Čelik je imao podršku vjernih navijača, ali ni to nije pomoglo, te je ostalo 1:0 za domaće.

Budućnost je pitanje pobjednika protiv danas slabašnog Simm Bau-a riješila za 45 minuta. Već tada je bilo 3:0, a strijelci su bili Saletović, Trumić i Husić.

U nastavku crveni karton kod domaćih dobija Berbić i domaći su posljednjih 20 minuta igrali sa desetoricom. Ostalo je do kraja 3:0, a gosti su osvojili tek jedan bod u dva meča nastavka sezone.

Zvijezda je na svom terenu ugostila Bratstvo i slavila mininalnu, ali vrijednu pobjedu (1:0). Strijelac je bio Tallison.

Sutra se igra preostali meč ovog kola, a snage će odmjeriti Jedinstvo i tuzlanska Sloboda.