Veziri sigurni protiv Bratstva, Tomislav očitao nogometnu lekciju Jedinstvu

Prva liga FBiH

S. Mlaćo
Travnik je upisao sigurnu pobjedu protiv Bratstva (3:0) i obradovao svoje navijače.

Veziri su pokazali mnogo više, a bolju igru krunisali golovima u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu imali su i jedanesterac, no golman Mustačević je zaustavio udarac sa 11 metara.

U nastavku napadaju Veziri, gol je visio u zraku, a zatim Berin Čatić u 57. minuti matira Mustačevića.

Tri minute kasnije na semaforu je pisalo 2:0.

Strijelac je bio defanzivac Dževad Alibegović.

Veziri su i dalje igrali otvoreno, pa deset minuta prije kraja Brljak postiže eurogol za ovacije publike.

U duelu fenjeraša, Tomislav je očitao lekciju bihaćkom Jedinstvu. Bilo je čak 4:0.

U prvom dijelu mreže su mirovale, domaći su imali posjed, a gosti najbolju priliku, no udarac Jusića zaustavila je stativa.

Domaći drugi dio otvaraju golom Bandića, a zatim isti igrač ubrzo pogađa za 2:0.

U 66. minuti Stipe Križanac matira Brkića za 3:0.

Gosti su djelovalo potpuno izgubljeno i demotivisano, pa je trener Adis Obad na velikim mukama.

Nisu domaći stali kod 3:0, pa Josip Bandić koji je ušao u drugom dijelu postiže svoj hat trick 15 minuta prije kraja.