Bh. klub objavio video nevjerovatnih scena sa posljednje utakmice: "90 minuta pakla"

Domaći su slavili pobjedu, a gosti su razočarani

O. Lekić
Teme:
U najnižim rangovima nogometa u našoj zemlja nažalost najmanje je sporta. Scene koje viđamo su za pamćenje, sa jasnom porukom da u Savezima trebaju razmisliti zbog koga se uopšte igraju iste lige ili bolje rečeno za koga se igraju.

Tako je i za vikend bilo na meču Prve lige NS Tuzlanskog kantona između FK Mladost 78 i NK Omladinac 68.

Domaći su slavili 3:2 hat-trickom  Vahidina Bajrića, a gosti imali velike zamjerke na sudijsku trojku koju je predvodio Elvis Salanović iz Tuzle.

Ističu da je to bila prava sudijska lakrdija, te su objavili i video sa navedenog meča.

Naveli su da se radi o videu od osam minuta koji su nazvali '90 minuta pakla u Vukovijama'.

Kao što smo jučer najavili - još jedan video paklene atmosfere u Vukovijama sa izostavljenim detaljima koji nisu...

Posted by NK Omladinac '68 on Monday, March 27, 2023

Nedugo zatim objavili su još jedan video. Na istom je vidljivo da su domaći igrali veoma žestoko, često i nisu birali sredstva da uzmu loptu protivničkom igraču, što najviše i zamjeraju, uz jednu spornu situaciju kod pogotka domaćeg tima.

“Još jedan video paklene atmosfere u Vukovijama sa izostavljenim detaljima koji nisu prikazani u prvom videu. Brutalno gruba igra domaćih igrača na koju su sudije bili slijepi pratila je naše momke svih 90 minuta. Oduzimanje vremena na sve moguće načine, čak su im u tome pomagali i sudije.

Nadamo se da ovakve scene nećemo više gledati na stadionima u BiH i očekujemo od Saveza da sankcioniše sve one koji svojim grubim i neljudskim ponašanjem kvare i ovo malo od sporta što nam je ostalo“, istakli su iz NK Omladinac.

Na videu koji možete pogledati vrijedi istaći da se u jednom trenutku povrijedio i pomoćni sudija, a da je atmosfera itekako bila 'užarena'.

Iz FK Mladost 78 nisu se oglasili na pritužbe o suđenju.

Vodili su se vjerovatno onom 'ko gubi ima pravo da se ljuti', te su uz pobjedničku fotografiju svog tima samo dodali.

“Velika hvala našim navijačima na podršci“.

Veliko hvala našim navijačima na podršci na današnjoj utakmici. FK Mladost " 78 "