Dosta uzbuđenja na evropskim terenima: Ozil zabio gol u Evropi nakon tri godine

Evropska i Konferencijska liga

Dosta uzbuđenja viđeno je večeras na evropskim terenima u utakmicama Evropske i Konferencijske lige.

Mesut Ozil zabio je svoj prvi gol u Evropi nakon tri godine i to u remiju Fenerbahčea sa Eintrachtom u Frankfurtu (2:2)

Ozil je pogodio u 10. minuti za 1:0, da bi domaćim izjednačenje donio Lammers u 41. minuti.

Imao je Fener šansu za pobjedu. Pelkas je promašio penal u 93. minuti, a zatim je poništen gol Berishe.

Treba istaći da je ovo Ozilu prvi gol u Evropi nakon 2018. godine kada je zabio u dresu londonskog Arsenala.

Rangers - Lyon 0:2

Zanimljivo je bilo i u večernjim utakmicama Konferencijske lige.

Partizan je kao gost savladao Anorthosis na Kipru rezultatom 2:0.

Golove za beogradski klub zabili su Menig u 42. i Ricardo u 68. minuti susreta.

Roma je na Olimpicu deklasirala CSKA Sofiju rezultatom 5:1.

Gosti su poveli u 10. minuti golom Careyja, ali Vučica je do poluvremena okrenula rezultat golovima Pellegrinija i El Shaarawyja.

Pellegrini je u nastavku povećao rezultat na 3:1, a posao u ovom meču završili su Mancini i Abraham za konačnih 5:1.